Zeleninové špagety s avokádovou omáčkou zpět

Ingredience:
okurka1 ksvelká mrkev2 kszralé avokádo1 ks
citron dle chutisezamový olej2 lžícečerstvá bazalka hrst
sůl dle chutipepř dle chutislunečnicová semínka3 lžíce
okurka 1 ks, velká mrkev 2 ks, zralé avokádo 1 ks, citron dle chuti, sezamový olej 2 lžíce, čerstvá bazalka hrst, sůl dle chuti, pepř dle chuti, slunečnicová semínka 3 lžíce

Příprava

Tak dlouho jsem si ho přála, tak dlouho jsem po něm pokukovala a mluvila o něm, až mě jednoho dne čekal doma. Spiralizér jsem toužila vyzkoušet od té doby, co jsem se rozhodla začít jíst zdravěji a o zdravou stravu se začala trošku zajímat. Fascinovalo mě, jak z něčeho tak "obyčejného" jako je cuketa nebo okurka můžu připravit špagety Já vím, že klasické těstoviny vám to nenahradí, ale jako zpestření stravy je to úžasný pomocník. Ne nadarmo se říká, že jíme očima a naši mysl lze velmi snadno ošálit. Mnohdy ani nepotřebujeme tu vrchovatou mísu bílé mouky, ale jen máme potřebu něco si namotat na vidličku.

Obdivuju všechny, kteří se rozhodnout jíst pouze raw stravu. Nechci se tu pouštět do diskuzí, zda je zdravá nebo ne, každý jsme individuální a každému z nás vyhovuje jiná forma stravování, a to je naprosto v pořádku. Zastávám ten názor, že v našich podmínkách není vitariánství tolik přirozené a snadno udržitelné. Ačkoli v létě jim hodně syrové zeleniny a ovoce, nedovedu si představit, že bych i nedala alespoň jedno teplé jídlo denně. Zdravá strava je ale především o harmonii a vnitřním uspokojení. Když je venku deštivo, dám si talíř horké polévky, pokud je ale horký den, neznám nic lepšího, než talíř zeleninových nudlí s avokádovou omáčkou. Avokádo doplní jídlo o zdravé tuky a příjemně vás tak zasytí a dodá tělu potřebné živiny. 

Nejraději mám špagety posypané praženými semínky.

Mrkev oloupeme, omyjeme a odkrojíme konce. Stejně tak zbavíme konců i okurku. Na spiralizéru vytvoříme ze zeleniny špagety a prozatím je přendáme do mísy.

Avokádo oloupeme, zbavíme pecky a vydlabeme. Společně s citronovou šťávou, čerstvou bazalkou, solí a pepřem rozmixujeme na hladkou omáčku.

Omáčku nalijeme na špagety, zakápneme sezamovým olejem a vše promícháme. Podáváme s lístky čerstvé bazalky a opraženými slunečnicovými semínky.

2017-09-18 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlazeleninová jídla
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
zeleninová jídla
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostostatní
Čas přípravy15 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI