Bezinková limonáda zpět

Ingredience:
velké květy Bezinky (nebo 12 malých)6 ksvoda4,5 lcukr0,5 kg
citrony (vymačkaná šťáva)3 kscitron (na kolečka)1 ks
velké květy Bezinky (nebo 12 malých) 6 ks, voda 4,5 l, cukr 0,5 kg, citrony (vymačkaná šťáva) 3 ks, citron (na kolečka) 1 ks

Příprava

BEZINKOVÉ ŠAMPÁŇO! To jsem milovala už jako malá holka, když mi ho dělávala babička. To je tak osvěžující pitíčko, že to musíte zkusit!

A jaké mají vlastně bezinky blahodárné účinky? Odvar ze sušených květů je močopudný, rozpouští hleny a podporuje pocení. Bez má diuretické účinky, snižuje horečku a mírní kašel. Chlazený neslazený čaj z květů je výtečným lékem i při zažívacích potížích, plynatosti, nevolnosti a pomalém trávení, či nedostatečné činnosti žlučníku. Šťáva z plodů působí blahodárně při léčení migrén a nervových chorob, zejména při zánětu trojklaného nervu. Celá rostlina obsahuje fytoncidní látky, které účinně působí proti bakteriím a mnohým houbám.

Vodu s cukrem svaříme a necháme vychladnout. Květy namočíme do vychladlého roztoku, přidáme šťávu ze 3 citronů a na kolečka 1 citron (bez pecek). Láhev uzavřeme potravinářskou fólií a zagumičkujeme. Necháme 4 - 5 dnů při pokojové teplotě (nejlépe za oknem na sluníčku) - za tu dobu by měl nápoj začít fermentovat (bublinkovat). Poté přecedíme přes plátýnko do sklenic a dáme do lednice. Podáváme vychlazené jako šampaňské.

2017-06-13 Nápoje

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI