Vaječný koňak zpět

Ingredience:
žloutky6 ksvanilková pasta nebo 1 vanilkový cukr1 lžičkaslazené kondenzované mléko2 plechovky
neslazené kondenzované mléko1 plechovkahnědý třtinový rum1/2 l
žloutky 6 ks, vanilková pasta nebo 1 vanilkový cukr 1 lžička, slazené kondenzované mléko 2 plechovky, neslazené kondenzované mléko 1 plechovka, hnědý třtinový rum 1/2 l

Příprava

Jako tradičně prosinec utíká nějak rychleji, než všechny ostatní měsíce a mě teda vůbec nepřipadá, že bychom o víkendu měli slavit Štědrý den. Ale už máme stromeček, máme objednanou rybu a máme i v lednici maminčino cukroví (letos totiž nepeču), takže už je to zase tady. Jediné, co nám ještě chybělo (krom posledních dárků), byl náš vaječňák. Co jsem se odstěhovala od rodičů, dělám ho já a každý rok hledám ten papírek, na který mi máma napsala poměry, protože si nikdy nedokážu zapamatovat, kolik je tam slazeného a kolik neslazeného mléka. Tak letos se konečně dokopávám dát recept sem a papírek slavnostně vyhazuju.

Ve větší míse utřete žloutky s vanilkou, až budete mít světle žlutou nadýchanou pěnu. K ní postupně přišlehejte obě mléka a nakonec i rum. Prošlehejte, aby se všechno spojilo a plňte do lahví. Je dobré přelévat koňak přes husté sítko, abyste zachytili větší kousky ze žloutků, které se často nerozšlehají. Dejte na pár dní do lednice odležet a nechte si chutnat! Z uvedeného množství budete mít necelé 2 litry. Veselé Vánoce.

2018-12-12 Nápoje

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyostatní
Příležitostvánoce
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI