Cuketový pepřák zpět

Ingredience:
pevné cuket (pokud mají uvnitř velká semena, vydlabejte je)2,5 kgcibule500 gčervená kapie2 ks
ocet250 mlrostlinný olej100 mlsůl2,5 lžíce
cukr4 lžícepepř1,5 lžíce
pevné cuket (pokud mají uvnitř velká semena, vydlabejte je) 2,5 kg, cibule 500 g, červená kapie 2 ks, ocet 250 ml, rostlinný olej 100 ml, sůl 2,5 lžíce, cukr 4 lžíce, pepř 1,5 lžíce

Příprava

Cukety, cukety, všude zase samé cukety. A že se jim letos daří. Tenhle salát jsem nedělala už asi 3 roky, vždycky jsem cukety zpracovala jinak. Letos jsem si na něj vzpomněla a kromě cuketové směsi na topinky a skvělé omáčky do zásoby (Uncle Bens) došlo i na tenhle pikantní pepřák. Můžete ho použít jako čerstvý salát nebo ho sterilovat a nakřečkovat do sklenic jako já.

Cukety omyjte, odkrojte konce a nakrájejte je na kolečka cca 3mm silná. Raději cukety nestrouhejte, salát by byl ve finále příliš měkký. Vždy několik koleček srovnejte na sebe a nakrájejte z nich nudličky cca 3x3 mm. Jde to docela rychle, cukety se krájí snadno, takže se tato práce určitě vyplatí a nebudete mít ze salátu kaši.
Cibule rozkrojte na poloviny a nakrájejte na tenké plátky, stejně tak papriky. Vše vložte do nádoby, ve které budete vše míchat.
Zasypte zeleninu, solí, cukrem, pepřem a přilijte ocet s olejem. Vše dobře promíchejte a nechte odstát alespoň 4 hodiny nebo nechte přes noc. Cukety pustí dostatek tekutiny, takže žádná voda se do nálevu už nepřidává.
Před plněním do sklenek ještě jednou důkladně promíchejte, aby se pepř, usazený na dně nádoby,  dostal všude. Naplňte skleničky, obsah lehce zmáčkněte a případně dolijte tekutinu nad zeleninu. Zavíčkujte a sterilujte 20 minut při 80°C.

2017-07-28 Ostatní

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI