Snadné sýrové tyčinky zpět

Ingredience:
listovétěsto2 baleníplnotučná hořčice1 lžícegouda, ementál nebo kvalitní eidam - plátkový nebo strouhaný dle potřeby
vejce na potření1 kssezamové nebo lněné semínko na posypání
listovétěsto 2 balení, plnotučná hořčice 1 lžíce, gouda, ementál nebo kvalitní eidam - plátkový nebo strouhaný dle potřeby, vejce na potření 1 ks, sezamové nebo lněné semínko na posypání

Příprava

Jednoduché slané i sladké dobroty z listového těsta jsou oblíbené snad všude. Listové těsto je jednoduché na zpracování a rychle upečené. Můžete jej mít v lednici pro nečekané návštěvy, nebo když mají vaše děti chuť na něco drobného. Upečete s ním ovocný moučník, ale i slané křupání k televizi.

Listové těsto použijeme takové, které se kupuje už rozválené na pečicím papíře. Ušetříme čas a máme  jistotu, že oba pláty budou stejně veliké. Na pracovní plochu si rozvineme první plát listového těsta. Necháme jej ležet na pečicím papíru, do kterého je zabaleno, vyrovnáme a potřeme hořčicí. Poklademe plátky sýra nebo posypeme nastrouhaným sýrem. Můžeme přidat i oblíbené koření nebo čerstvé bylinky.Překryjeme druhým plátem listového těsta. Lehce přitiskneme k sobě.Nakrájíme kolečkem na pizzu nebo rádýlkem, na pruhy široké asi 1,5 až 2 cm.Pruhy – tyčinky, stočíme a poskládáme na plech vyložený pečicím papírem.Potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme lněným nebo sezamovým semínkem, případně mákem nebo hrubou solí.

Pečeme v troubě předehřáté na 170 °C, dokud nezezlátnou.

Při použití plátkového sýra vám sýr určitě vyteče z tyčinky ven, připeče se a bude krásně křupavý. Právě to je na těchto tyčinkách opravdu výborné.

Můžeme křupat jen tak, nebo podávat třeba s chilli marmeládou.

Dobrou chuť přeje Elly.

2014-12-12 Ostatní

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy30 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI