Křupavá cizrna pečená s oblíbeným kořením zpět

Ingredience:
suchá cizrna Menu Gold (případně 2 plechovky cizrny v nálevu) balíčekkoření dle chutiolivový olej dle potřeby
sůl dle chuti
suchá cizrna Menu Gold (případně 2 plechovky cizrny v nálevu) balíček, koření dle chuti, olivový olej dle potřeby, sůl dle chuti

Příprava

Máte rádi cizrnu? Já ano. Ráda ji používám jako přílohu, miluju hummus, používám ji i do polévek. A dnes si spolu můžeme připravit křupavou a zdravou pochoutku. Takové mlsání k televizi, takže zapomeňte na chipsy a tyčinky. 

K přípravě téhle dobroty vám stačí balíček suché cizrny nebo cizrna v plechovce, když nechcete ztrácet čas. 

Vypadá to naprosto obyčejně a příprava je opravdu jednoduchá. Stačí jen správně vybrat kořenící směs a pokaždé máte trochu jinou chuť. Kdo má rád pikantní pálivé chutě, zvolí chilli vločky se solí. Pro orientální nádech použijte koření garam masala nebo jiné indické koření. Perfektní bude také kombinace uzené papriky a sušeného česneku. Na jaře a v létě použijte čerstvé bylinky. V případě pečených kuliček cizrny se dá skvěle experimentovat. 

Jako základ můžete použít buď cizrnu sušenou ze sáčku, nebo cizrnu v nálevu v plechovce. Samozřejmě, že práce s plechovkou je jednodušší. Otevřete plechovku, scedíte a ještě osušíte papírovou utěrkou. Poslední krok je důležitý. Cizrna musí být co nejvíce suchá. 

V případě sušené cizrny je vhodné ji předem namočit. Na druhý den scedit, propláchnout a uvařit doměkka. Pozor, nerozvařit. Opět scedit, pořádně osušit.

Uvařenou cizrnu nechejte pořádně okapat a osušte. Stejně tak cizrnu z plechovky. Tu navíc ještě pořádně propláchněte. Nasypte ji na pekáč nebo plech. Měla by být na dotek suchá. Vyberte přebytečné slupky nebo vadné kousky cizrny. 

Polijte olivový olejem. Nešetřete. Protože čím více oleje, tím bude křupavější. Na dvě plechovky tři, čtyři lžíce oleje. 

Osolte a pořádně promíchejte. V této chvíli nepoužívejte koření. V troubě by se vám spálilo. 

Pečte v troubě vyhřáté na 200°C, ve středu trouby. Každých deset minut promíchejte, aby se opékala rovnoměrně. Celkově pečte asi půl hodiny. Dokřupava. Teprve poté přidejte koření a pořádně ho promíchejte. 

Ideální je jíst cizrnu ještě teplou. Až vystydne, tak nebude křupavá. Ale stejně pořád dobrá.

Příjemné křupání přeje Elly.

2018-05-04 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy90 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI