Melitzanosalata zpět

Ingredience:
větší lilek2 ksvelká kapie1 ksmalá červená cibule1 ks
hustý řecký jogurt (zakysaná smetana)1 lžícečesnek1 stroužekcitronová šťáva1 lžička
sůl dle chutipepř dle chutiolivový olej dle potřeby
větší lilek 2 ks, velká kapie 1 ks, malá červená cibule 1 ks, hustý řecký jogurt (zakysaná smetana) 1 lžíce, česnek 1 stroužek, citronová šťáva 1 lžička, sůl dle chuti, pepř dle chuti, olivový olej dle potřeby

Příprava

Řecká pomazánka z lilků. Jako se všemi recepty na pomazánky, i tady platí, že co recept, to originál. I proto nenajdete pečenou papriku v každé pomazánce, ale já ji tam mám moc ráda. Nevýraznému lilku dodá šmrnc a pěkné kouřové aroma. Nejlepší je namazaná na čerstvé křupavé bagetě, opečené bagetě nebo topince.

Troubu zapněte na nejvyšší výkon a funkci gril. Kapii vložte do trouby a nechte ji opéct tak, až se na ní udělají černé puchýře. Na pohled bude až spálená, ale to přesně chceme, spálená slupka se z kapie nakonec oloupe. Opečenou kapii vložte do igelitového sáčku nebo krabičky, uzavřete a kapii nechte zapařit.

Troubu nastavte na pečení a teplotu snižte na 190°C. Lilky podélně rozřízněte, osolte a nechte 10 minut "vypotit", poté opláchněte vodou a osušte. Dužinu nařezejte šikmými řezy do mřížky, ale pozor, snažte se neprokrojit slupku. Pokapejte olivovým olejem a dejte na 40 minut péct do trouby. Po upečení nechte vychladnout.

Z kapie oloupejte slupku a odstraňte semínka. Kapii nakrájejte nadrobno.

Na olivovém oleji opečte nadrobno porájenou cibuli, po chvilce přidejte i jemně (co nejjemněji) pokrájený česnek. Nechte vychladnout.

Nakonec vydlabejte lžící dužinu z lilků a nožem ji nakrájejte najemno, přidejte kapii, opečenou cibuli s česnekem, citrónovou šťávu, podle chuti osolte a opepřete a vmíchejte lžíci řeckého jogurtu nebo kysané smetany. Vše dobře promíchejte.

2018-11-22 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostnávštěva
Čas přípravy60 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI