Plněné slané taštičky zpět

Ingredience:
listové těsto1 baleníhladká mouka na posypání válu2 lžíceniva100 g
žloutek2 ksšunka nebo slanina dle potřebytvrdý sýr dle potřeby
jarní cibulka dle potřebyvejce dle potřebykmín špetka
hrubozrnná sůl dle chuti
listové těsto 1 balení, hladká mouka na posypání válu 2 lžíce, niva 100 g, žloutek 2 ks, šunka nebo slanina dle potřeby, tvrdý sýr dle potřeby, jarní cibulka dle potřeby, vejce dle potřeby, kmín špetka, hrubozrnná sůl dle chuti

Příprava

Plněné slané taštičky jsou nejen výbornou večeří, ke které stačí udělat jen zeleninový salát, ale další výhodou je, že se tají využít jako pohoštění pro návštěvy, nebo na párty. U slaných taštiček můžete obměňovat nejen náplň, ale i  posyp. Můžete zkusit koření na pizzu, oregano nebo sušenou bazalku, nebo je můžete posypat semínky – sezamovými, chia, ale i slunečnicovými. Možností, čím taštičky posypat, je mnoho a můžete to využít třeba k tomu, že podle posypu poznáte, co je uvnitř. Prostě rozlišení náplně taštičky, podle druhu posypu. 

Listové těsto rozválíme na pomoučněném válu, vykrájíme z něj kolečka a na ně dáváme doprostřed náplň – šunku, nivu, strouhaný tvrdý sýr, jarní cibulku, prostě „co dům dá“. Okraje každého kolečka potřeme rozšlehaným žloutkem, přeložíme jej a dobře přitlačíme, aby nám náplň nevytekla. Takto zabalenou taštičku potřeme rozšlehaným žloutkem, posypeme kmínem a hrubozrnnou solí. Taštičky pečeme při 180 °C dorůžova a chutnají výborně teplé i studené.

VENDY TIP!

U slaných taštiček můžete obměňovat nejen náplň, ale i posyp. Můžete zkusit koření na pizzu, oregano nebo sušenou bazalku, nebo je můžete posypat semínky – sezamovými, chia, ale i slunečnicovými. Možností, čím taštičky posypat, je mnoho a můžete to využít třeba k tomu, že podle posypu poznáte, co je uvnitř.

2015-11-02 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI