Pomazánka z červené řepy, pórku, cizrny, jablka zpět

Ingredience:
uvařená cizrna nebo cizrna z nálevu3 - 4 lžíceupečená velká řepa1 ksbílá část pórku kousek
České Ghíčko bio1 lžícesladké jablko1 kshimalájská sůl dle chuti
pepř čtyř barev dle chuti
uvařená cizrna nebo cizrna z nálevu 3 - 4 lžíce, upečená velká řepa 1 ks, bílá část pórku kousek, České Ghíčko bio 1 lžíce, sladké jablko 1 ks, himalájská sůl dle chuti, pepř čtyř barev dle chuti

Příprava

Náš malý velký pán šel letos prvně do školky, a jelikož mu budu část jídla chystat, bylo zapotřebí vychytat pomazánky, které by jedl. Tato je zatím TOP, kterou snědl bez řečí, tak uvidíme, jaké budou ty další. Zatím byl zvyklý na dopoledne jen na ovoce, pomazánky ne. Takže za to, že přijal pomazánku právě z červené řepy jsem moc ráda. Mě nebavilo dělat si pomazánky jen pro sebe, a tak v tom teď pojedeme společně. Určitě ji vyzkoušejte, stojí za to, cizrnu tam fakt nepoznáte.

Příprava je snadná, pokud si předem upečete červenou řepu, kterou stačí omýt, vložit do alobalu, zabalit a upéct na plno, co trouba dovolí. Záleží na velikosti řepy, já klasickou velkou bulvu peču přibližně hodinu.

Po upečení necháme vychladnout, oloupeme, nakrájíme na kostky, dáme do vyšší nádoby, přidáme uvařenou cizrnu nebo cizrnu z nálevu, kterou jsme důkladně propláchli. Na Ghí orestujeme pórek, který rovněž přidáme k ostatním ingrediencím, přistrouháme jablko, vše rozmixujeme dohladka a již jen dle vlastní chuti dochutíme solí a špetkou pepře, nemusí být. Místo cizrny lze použít červenou čočku či bílé fazole. A nyní již jen stačí vychladit a namazat na vámi oblíbené pečivo.

2018-09-26 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravy15 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI