Shakshuka zpět

Ingredience:
sekaná rajčata400 g (plechovka)česnek1 stroužekmletý římský kmín1 lžička
vajíčka4 kschilli nebo kayenský pepř dle chutisůl dle chuti
čerstvý koriandr hrstjarní cibulka1 kslimetka - šťáva1/2 ks
med (dle chuti rajčat)1 lžička
sekaná rajčata 400 g (plechovka), česnek 1 stroužek, mletý římský kmín 1 lžička, vajíčka 4 ks, chilli nebo kayenský pepř dle chuti, sůl dle chuti, čerstvý koriandr hrst, jarní cibulka 1 ks, limetka - šťáva 1/2 ks, med (dle chuti rajčat) 1 lžička

Příprava

Šakšuka se dnes snídá nejen v Izraeli a Africe, místě svého původu, ale i tady. V sedm ráno bych si jí nedala. je to super snídaně pro víkendová pozdní rána, kdy se kolem desáté pomalu došoupete do kuchyně. Tohle jídlo vám nezabere o moc víc času než udělat čaj a kafe. Pokud to na vás je ráno i tak moc velká divočina, zkuste si ji připravit k obědu nebo večeři.

A jestli ji chcete mít víc českou a výrazný římský kmín a koriandr nemáte rádi, vyměňte římský kmín za ten obyčejný drcený a koriandr za petrželku. Nebo jenom přidejte víc jarní cibulky a místo chilli dejte mletý pepř.

Na rozpálenou pánev vlijte rajčata (nebo na menší kousky pokrájená čerstvá rajčata). Přidejte římský kmín, sůl a chilli podle chuti. Přidejte i prolisovaný stroužek česneku, limetkovou šťávu a pokrájenou jarní cibulku. Podle chuti oslaďte trochou medu (letní rajčata ze zahrady to určitě potřebovat nebudou).

V rajčatech udělejte vařečkou čtyři důlky a do každého vyklepněte vajíčko. Přiklopte pánvičkou a chvilku počkejte, až ztuhne bílek (žloutek by měl zůstat tekutý).

Na závěr posypte čerstvým koriandrem a ještě trochou jarní cibulky a snídejte společně s (toustovým) chlebem.

2018-01-26 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravy15 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI