Veselý vajíčkový salát zpět

Ingredience:
vejce dle potřebycibule dle chutijarní cibulka dle chuti
plnotučná hořčice dle chutimajolka dle chutitatarka dle chuti
sůl dle chutipepř dle chuti
vejce dle potřeby, cibule dle chuti, jarní cibulka dle chuti, plnotučná hořčice dle chuti, majolka dle chuti, tatarka dle chuti, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

DNES JE VELKÝ PÁTEK, takže u nás se dodržuje půst a nejíme žádné masité pokrmy. Na Velký pátek hospodyně uvařila vajíčko natvrdo, které na Velkou neděli před obědem rozdělila na tolik dílků, kolik jich bylo u oběda. Kdo z toho vajíčka jedl, nikdy nezabloudil a celá rodina se držela pohromadě. Tak a já mám pro vás tedy recept na vajíčkový salát, který nás určitě čeká v pondělí večer. Bude veselý, díky barevným vajíčkům, ale tak to prostě po Velikonocích je.

Tento salát je taková „povelikonoční klasika“, vajíček máme všichni mnoho a zelenina se také najde. Vejce uvařená natvrdo nasekáme na kousky a dáme do salátové mísy. Přidáme nadrobno nakrájenou cibuli a jarní cibulku. Směs osolíme, opepříme, přidáme podle množství lžičku nebo dvě plnotučné hořčice. Nakonec přidáme majolku a tatarskou omáčku v poměru 1:1. Salát promícháme a necháme v chladu odležet.

2016-03-29 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostvelikonoce
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI