Vodní špenát se smaženým tofu zpět

Ingredience:
vodní špenát1 svazektofu300 grostlinný olej dle potřeby
česnek3 stroužkychilli paprička1 ksrybí omáčka2 lžíce
ústřicová omáčka1 lžícerýžové víno1 lžíce
vodní špenát 1 svazek, tofu 300 g, rostlinný olej dle potřeby, česnek 3 stroužky, chilli paprička 1 ks, rybí omáčka 2 lžíce, ústřicová omáčka 1 lžíce, rýžové víno 1 lžíce

Příprava

Vodní špenát je velmi oblíbenou zeleninou v Asii. Je dobrým zdrojem vitamínu A, C, ale i vápníku, draslíku a sodíku. Dělá se převážně smažený na česneku, ale i polévka je z něho výborná. Pokud se ptáte, zda je chuti podobný našemu špenátu, tak mne nenapadá, k čemu jinému bych ho přirovnala. Cena jednoho svazku se pohybuje okolo 25,-Kč.

Vodní špenát je třeba před přípravou očistit. Odkrojte cca 2,5 cm konečků stonků a oberte listy, na kterých nechte klidně i kousky stonků. Holé stonky poté nakrájejte na 5 - 6 cm dlouhé kousky. Dejte je do misky či dřezu s čistou vodou a dobře properte. To stejné proveďte i s listy a nechte okapat. Smažit se dá špenát už i takto připravený, ale pro zachování barvy je lepší ho krátce spařit v horké osolené vodě. Stačí pouhých 30 vteřin a poté ho properte ve studené vodě.

Mezitím, co bude špenát odkapávat v cedníku, je třeba osmažit tofu. Ve woku si rozehřejte zhruba 1 cm silnou vrstvu oleje a vložte tofu nakrájené na kostky.

Bude to trvat pár minut, ale jakmile tofu získá oříškovou barvu, je hotové.

Nechte ho okapat na ubrousku a vrhněte se na přípravu špenátu. Slijte olej z tofu, dejte trochu čerstvého a přihoďte česnek na větší kousky společně s nakrájenou chilli papričkou.

Hned jak se česnek rozvoní, přidejte špenát a zbytek surovin z receptu. Minutku zarestujte a přidejte i osmažené tofu. Opět nechte minutku dvě ve woku a můžete podávat.

Dobrou chuť!

2017-07-10 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
3
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravysmažení
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI