Tinktura ze štětky soukenické proti boreliím

Tinktura ze štětky soukenické proti boreliím zpět

Přilétla mi na zahradu sama před lety odkudsi z okolí. Je to krásný až 2m vysoký bodlák, jehož velké květy se suší na dekoraci. Povzbuzuje čištění těla, zbavuje tělo také virů a je známá svou účinností proti borelióze. U nás máme celkem dost klíšťat i na zahradě, nedaleko je les, a možná právě proto se jí zde také daří, protože: Z každé země vyrůstá nemoc sama i lék sám. Paracelsus

Kořeny jednoletých rostlin vyrýváme na podzim nebo zjara, když rostliny ještě nejdou do květu. Kořeny sbírané pro léčivé účely vyrýváme ideálně až po západu slunce, nejlépe v době úplňku ve znamení Kozoroha nebo Panny, vhodné jsou ale i jiné dny úplňku. 

Tinktura je výtažek z rostliny v kvalitním alkoholu. Pro tinkturu z čerstvých rostlin se vžil název "pratintura" a obsah účinných látek je údajně nižší než ze sušených rostlin, ale zase je výrazněji přítomen vibrační vzorec rostliny, proto se z pratinktur vyrábějí zpravidla homeopatika.

Kořeny vyryjeme ve správnou dobu, ihned umyjeme ve vodě - později to jde hůř a začistíme keramickým nožem. Rozkrájíme na malé kousky, případně podrtíme v hmoždíři a zalijeme ovocnou pálenkou. Postavíme na tmavé místo, kořeny snesou pouze měsíční světlo a necháme měsíc luhovat, jednou denně protřepeme. Pak scedíme přes plátýnko do tmavé lahvičky s kapátkem.

Dávkování:
Při nákaze 3 krát denně 3 - 5 kapek 1 měsíc, pak měsíc pauza a ještě dva dny 3 krát denně 3 - 5 kapek.

Doporučuji po každém zakousnutí klíštěte místo tinkturou dezinfikovat.

Autor článku:

Fotogalerie
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI