Sádlové tmavé kuličky se zavařeninou zpět

Ingredience:
sádlo15 dkghladká mouka20 dkgkakao5 dkg
moučkový cukr15 dkgoblíbená marmeláda dle chuti
sádlo 15 dkg, hladká mouka 20 dkg, kakao 5 dkg, moučkový cukr 15 dkg, oblíbená marmeláda dle chuti

Příprava

Vánoce jsou svátky klidu, pohody, ale i vzpomínek…. Na tomhle cukroví jsem si kdysi coby malá holka pochutnávala u mé babičky, ujídala jsem jí ho zcela nevychladlé z plechu…. Úžasná vzpomínka Před pár dny jsem ho čirou náhodou objevila na fotce s receptem od paní Czadky Šulistové a hned jsem věděla, že u nás o letošních vánocích oživím „dávnou“ a již tak trochu zapomenutou tradici…

Z uvedených ingrediencí zpracujeme těsto. Tvoříme malé kuličky, prstem stlačíme jamku, do které dáme zavařeninu. Pečeme při 175 °C. Pečou se s troškou zavařeniny a po vyjmutí plechu z trouby, kdy pečená marmeláda bublá, se do ní kápne čerstvá marmeláda a po vychladnutí vytvoří krásný lesklý film.

2015-12-08 Dezerty

Poznámka

POZOR! Při vypracovávání těsta je důležité všímat si jeho konzistence. Pokud bude těsto mazlavé a ne spíše sušší, je třeba do něj přisypat moučkový cukr. Nejdříve tak jednu hrst, tu pak zapracovat a tak těsto doupravit, aby bylo spíše pevnější. U tohoto cukroví je velmi důležité, pohlídat si teplotu trouby. Je lepší, vložit jej do trouby i ve chvíli, kdy se trouba teprve rozpaluje a pohlídat si stupně, aby skutečně nepřesáhly 175 st. Toto cukroví se spíše "suší" než peče, takže dobu pečení je třeba uzpůsobit typu trouby. Není dobré péct jej v příliš rozpálené troubě, v tomto případě má tendenci se roztékat. Z uvedeného množství se vytvoří 20 větších kuliček, pokud budete chtít menší než jsem pekla já, můžete jich vytvořit až 30 kousků.

Autor:

Počet porcí
20
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostvánoce
Čas přípravy90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI