Štafetková roláda zpět

Těsto:
bílky (z 8L - 10M vajec)8 - 10 ksmoučkový cukr200 ghladká mouka120 g
mleté vlašské ořechy80 g
Krém:
mléko300 mlcukr100 gvanilkový pudink1 ks
máslo250 gmletá káva (ne rozpustná)2 lžícevroucí voda4 lžíce
vaječný koňak nebo rum50 ml
Poleva:
čokoláda na vaření100 gplátek másla1 cmsmetana50 ml
bílky (z 8L - 10M vajec) 8 - 10 ks, moučkový cukr 200 g, hladká mouka 120 g, mleté vlašské ořechy 80 g, mléko 300 ml, cukr 100 g, vanilkový pudink 1 ks, máslo 250 g, mletá káva (ne rozpustná) 2 lžíce, vroucí voda 4 lžíce, vaječný koňak nebo rum 50 ml, čokoláda na vaření 100 g, plátek másla 1 cm, smetana 50 ml

Příprava

Miluju štafetky. Znáte je? Ořechové obdélníčky, promazané kávovým krémem a šikmo ponořené do čokolády. A tak mě napadlo, protože měl taťka svátek, připravit místo řezů roládu. Sice díky tomu, že těsto i krém jsou světlé, nevynikne mozaika na řezu, ale chuti to teda nikterak nevadí. No tu prostě musíte zkusit!

Nejprve rozpalte troubu na 190°C a připravte těsto. Bílky s cukrem ušlehejte v tuhý sníh a postupně do něj vmíchejte mouku a mleté ořechy. 

Na plech vyložený pečícím papírem rozprostřete zlehka hmotu a uhlaďte stěrkou. Pečte do zrůžovění asi 20 minut. Zkuste špejlí, zda těsto již nelepí. 

Během pečení uvařte z mléka, cukru a pudinkového prášku hustý pudink a nechte ho zchladnout. Mletou kávu spařte vroucí vodou. Pak do pudinku zašlehejte máslo, vaječný koňak nebo rum a kávu. Dobře promíchejte, případně doslaďte dle chuti.

Plát na roládu vyjměte z plechu i s papírem a nechte na mřížce trochu zchladnout. Pak ho podélně i s papírem stočte do rolky a nechte úplně vychladnout. Zase plát opatrně rozbalte a papír sloupněte. Namažte ho krémem ne až ke kraji, a stočte do rolády. Nechte v lednici alespoň hodinu ztuhnout. 

Na polevu rozpusťte ve vodní lázni čokoládu s máslem a nakonec vmíchejte smetanu. Vychlazenou roládu polijte čokoládou a po ztuhnutí dozdobte krémem. Opět nechte vychladit. 

Roládu můžete také nakrájet na širší plátky, ty polít čokoládou a nazdobit krémem. Vzniknou vám tak krásné malé dortíky.

Oříšky, sušené ovoce, semínka a další zdravé potraviny doporučujeme nakoupit na eshopu SVĚT PLODŮ


2018-02-13 Dezerty

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostoslava
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI