Golubce (plněné zelné listy) zpět

Ingredience:
mleté maso (mix nebo hovězí)750 gmenší cibule1 kssladká paprika1 lžíce
pepř špetkasůl špetka
Směs k listům:
cibule2 ksvětší rajčatový protlak1 kszakysaná smetana1 ks
nové koření8-10 kuličekbobkový list4 kskuličky černého pepře10 ks
sůl špetkapepř špetka
mleté maso (mix nebo hovězí) 750 g, menší cibule 1 ks, sladká paprika 1 lžíce, pepř špetka, sůl špetka, cibule 2 ks, větší rajčatový protlak 1 ks, zakysaná smetana 1 ks, nové koření 8-10 kuliček, bobkový list 4 ks, kuličky černého pepře 10 ks, sůl špetka, pepř špetka

Příprava

Golubce jsou velmi oblíbeným jídlem na Ukrajině a v Polsku. Tam se zelné listy plní nejen mletým masem, ale i již vařenou rýží. 

Maso smícháme s najemno nakrájenou cibulí, osolíme a okořeníme paprikou a pepřem. Důkladně prohněteme.
Hlávku zelí otočíme košťálem nahoru a listy u něj překrájíme, aby se lépe odlupovaly. Hlávku vložíme do velkého hrnce s vroucí vodou a necháme listy postupně odlupovat a změknout. Počítáme vždy dva na jeden závitek. Listy necháme osušit a zchladnout na papírové utěrce. Žebra seřízneme, aby se nám závitky lépe motaly.
Takže dáme vždy dva listy na sebe, z masa utvoříme váleček a položíme jej na listy. Přeložíme listy přes maso z obou stran, aby se překrývaly, pak zespoda a nakonec shora.
V pekáči na oleji zesklovatíme 2 nakrájené cibule, přidáme na nudličky pokrájenou 1/4 zbylé hlávky zelí, osolíme, přidáme nové koření, celý pepř a bobkové listy a smícháme s rajčatovým protlakem. Podlijeme vodou, ve které jsme vařily hlávku a poklademe závitky. Přiklopíme a v troubě rozpálené na 200C pečeme cca 40 minut.
Pak závitky vyjmeme a vmícháme zakysanou smetany rozmíchanou s trochou horké omáčky, aby se nám nesrazila. Vrátíme závitky a na chvíli ještě vrátíme do trouby provařit.

2014-11-14 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
masa
Druh přípravypečení
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravy60 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI