Hovězí cikánská pečeně zpět

Ingredience:
zadní hovězí maso vcelku1 kgslanina vcelku100 gmalý rajčatový protlak1 ks
lečo (popřípadě 4 rajčata a 1 paprika)1 sklenkačervená paprika1 kskyselá okurka2 ks
velká cibule1 kshovězí vývarcca 200 mlolej trochu
sůl dle chutipepř špetka
zadní hovězí maso vcelku 1 kg, slanina vcelku 100 g, malý rajčatový protlak 1 ks, lečo (popřípadě 4 rajčata a 1 paprika) 1 sklenka, červená paprika 1 ks, kyselá okurka 2 ks, velká cibule 1 ks, hovězí vývar cca 200 ml, olej trochu, sůl dle chuti, pepř špetka

Příprava

Pomalý hrnec jistě už znáte, kdo ho nemá doma neokusí maso plné šťávy, křehkost a neuvěřitelnou chuť omáček. Hovězí dopadlo na jedničku a proto tento recept vřele doporučuji.

Nejprve nakrájíme slaninu na hranolky a vložíme ji na půl hodiny do mrazáku ( lépe se nám pak bude maso špikovat ). Do masa tenkým dlouhým nožem prořízneme ve směru vláken otvory, do kterých vsuneme slaninu. Maso ze všech stran osolíme a opepříme. V kameninové nádobě pomalého hrnce na sporáku rozpálíme olej a maso na něm ze všech stran opečeme dohněda. Vyjmeme a přidáme na kostičky nakrájenou cibuli, popř. zbytek slaniny. Orestujeme, vrátíme zpět maso a přilijeme lečo, rozmíchané s protlakem. Zalijeme cca 200ml vývaru, sundáme ze sporáku a zapneme pomalý hrnec na stupeň II na 4,5 hodiny. Maso můžeme občas obrátit. Když je maso měkké, vyjmeme ho a udržujeme v teple. Šťávu můžeme přepasírovat ( já už jsem dále použila klasický hrnec ). Do šťávy nakrájíme na slabé nudličky okurky a papriku . V případě nutnosti přilijeme trochu vývaru a provaříme. Zahustit můžeme dle zvyklostí. Dochutíme, popř. pokud máme rajčata kyselejší, můžeme malinko přisladit. Maso před podáváním nakrájíme na plátky.

2014-12-02 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
masa
Druh přípravydušení
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojvíno červené
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI