Hovězí maso na křemenáčích zpět

Ingredience:
hovězí kližka nakrájená na kostičky300 gpokrájené křemenáče nebo jiné houby200 gsádlo3 lžíce
velká cibule1 ksčesnek4 velké stroužkynové koření6 kuliček
jalovec2 kuličkypepř6 kuličekgulášová sypká paprika2 lžíce
libeček špetkatymián špetkasůl dle chuti
hovězí kližka nakrájená na kostičky 300 g, pokrájené křemenáče nebo jiné houby 200 g, sádlo 3 lžíce, velká cibule 1 ks, česnek 4 velké stroužky, nové koření 6 kuliček, jalovec 2 kuličky, pepř 6 kuliček, gulášová sypká paprika 2 lžíce, libeček špetka, tymián špetka, sůl dle chuti

Příprava

Určitě každý z vás zná ten pocit, kdy si k obědu dáte "jen něco malého", v mém případě to dnes byla polévka z uzeného masa s chlebem. Celý den jsem si říkala, s tím vystačím, večer si dám jen ovoce a budu spokojená. Jenže...hladu neporučíš a domů jsem se vracela čím dál rychleji a rychleji, s vidinou restující se cibulky a hovězího masa na rozpáleném oleji a následného "dlabance". No a pak ta slast u večeře, oh, není nad to se dobře najíst. Hovězí maso na křemenáčích s domácím kváskovým chlebem si brzy zopakujeme, už teď se na to těším.

Na pánvi rozpálíme sádlo, na něm dozlatova restujeme nadrobno nakrájenou cibuli a prolisované stroužky česneku, veškeré koření a sůl, přidáme kostky hovězí kližky, promícháme a necháme maso zatáhnout a zprudka jej restujeme spolu s cibulkou a česnekem přibližně 3 minuty, přidáme pokrájené křemenáče, vše promícháme, chviličku restujeme vše i s houbami a po chvíli přilijeme vodu nebo vývar, přibližně tolik vody, aby bylo maso akorát ponořené. Vše takto spolu vaříme do změknutí masa, a hlavně do momentu zredukování omáčky, neboť ji už nebudeme zahušťovat moukou. Omáčky sice nebudeme mít příliš, toto množství je pro dvě dospělé osoby, ale omáčka je lehká, výtečná.

2016-09-01 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
masa
Druh přípravyvaření
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravy60 min
Nápojpivo
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI