Kuřecí čtvrtky na hrášku, celeru a mrkvi zpět

Ingredience:
velké kuřecí čtvrtk2 ksmražená zelenina (mrkev, hrášek, celer)1 balenímáslo dle potřeby
olej dle potřebyšalotka2 kszakysaná semtana1 ks
sůl dle chutipepř dle chutikurkuma dle chuti
uzená pprika dle chutisypký bobkový list dle chutivývar nebo voda na podlití
velké kuřecí čtvrtk 2 ks, mražená zelenina (mrkev, hrášek, celer) 1 balení, máslo dle potřeby, olej dle potřeby, šalotka 2 ks, zakysaná semtana 1 ks, sůl dle chuti, pepř dle chuti, kurkuma dle chuti, uzená pprika dle chuti, sypký bobkový list dle chuti, vývar nebo voda na podlití

Příprava

O víkendu jsem měla u nás vnoučata a tak jsem jim připravila pečené kuřecí na zelenině, které jsem podávala s bramborovými noky.

Kuřecí čtvrtky posypeme uzenou paprikou smíchanou s kurkumou, přidáme olej, hrubou sůl, hořčici, sypký bobkový list a dobře vetřeme do masa. Necháme v misce v lednici přes noc. Druhý den maso orestujeme v hlubší nádobě, která je vhodná do trouby, na rozehřátém oleji, přidáme pokrájené šalotky a naložené kuřecí čtvrtky, opečeme  pěkně z obou stran a vložíme s nádobou do rozehřáté trouby. Pečeme na 180 stupňů a podléváme kuřecím vývarem. Když je maso mírně opečené, přisypeme všechnu zeleninu, opatrně promícháme s výpekem a pečeme dozlatova. Když je maso propečené, tak jej vyjmeme a udržujeme v teple. Odebereme jednu polovinu zeleniny a dáme stranou. Část výpeku s druhou polovinou zeleniny rozmixujeme ponorným mixérem. Zakysanou smetanu smícháme s několika lžícemi vývaru, zakvrdláme mouku a vlijeme do rozmixované omáčky a dál ještě cca 12 minut necháme povařit. K omáčce přidáme zbylou zeleninu (nemixovanou). Lehce vmícháme a zjemníme máslem. Omáčku podáváme s bramborovými noky. Maso vložíme na talíř až nakonec, nemáme rádi, když maso plave v omáčce, máme rádi, když je maso na talíři hezky opečené.

2016-10-24 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
masa
Druh přípravypečení
Příležitostostatní
Čas přípravy60 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI