Kuřecí srdíčka na divoko zpět

Ingredience:
kuřecí srdíčka1000 gčervená cibule2 kskuřecí vývar800 ml
zauzená slanina100 gmrkev1 kspetržel1 ks
celer1/4 ksmražené fazolky150 gmražený hrášek100 g
hladká mouka dle potřebyzakysaná smetana1 kelímekcelý pepř2 - 3 kuličky
bobkový list2 kssůl dle chutišťáva z citronu dle chuti
oregano dle chutitymián dle chutinové koření3 kuličky
kuřecí srdíčka 1000 g, červená cibule 2 ks, kuřecí vývar 800 ml, zauzená slanina 100 g, mrkev 1 ks, petržel 1 ks, celer 1/4 ks, mražené fazolky 150 g, mražený hrášek 100 g, hladká mouka dle potřeby, zakysaná smetana 1 kelímek, celý pepř 2 - 3 kuličky, bobkový list 2 ks, sůl dle chuti, šťáva z citronu dle chuti, oregano dle chuti, tymián dle chuti, nové koření 3 kuličky

Příprava

Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi pochutnají na srdíčkách, pak je tento recept právě pro vás! Chutí nám tato omáčka připomíná svíčkovou.

Slaninu pokrájíme na kostičky a dáme vyškvařit do tlakového hrnce. Přisypeme pokrájené cibule. Přidáme lístky oregana a tymiánu. Vše společně chvíli restujeme. 

Z kuřecích srdíček odstraníme tučné části a srdíčka přepůlíme. Propláchneme a vložíme do tlakového hrnce k orestované cibuli a slanině. 

Podlijeme kuřecím vývarem, přidáme očištěnou kořenovou zeleninu a okořeníme. Tlakujeme cca 25 minut. Zeleninu i koření po této době vyjmeme. Zeleninu pokrájíme na malé kostičky a přidáme zpět do nádoby. K zahuštění rozkvrdláme 1 a půl lžíce hladké mouk v zakysané smetaně se sosem ze srdíček a vlijeme do nádob. Vaříme cca 12 minut. K srdíčkům přidáme povařit povolené (zmražené) fazolky a hrášek. Vše ještě cca 5 minut povaříme. Ochutíme šťávou z citronu. Podáváme s knedlíkem.

2018-04-30 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojpivo
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI