Koprová polévka zpět

Ingredience:
máslo2 lžícecibule1 kshladká mouka2 lžíce
nové koření4 kuličkypepř4 kuličkybobkový list1 ks
uvařené brambory4 ksnasekaný čerstvý kopr1/2 hrnkusmetana na vaření500 ml
zeleninový nebo kuřecí vývarcca 200 mlvejce4 kskopr na ozdobení
máslo 2 lžíce, cibule 1 ks, hladká mouka 2 lžíce, nové koření 4 kuličky, pepř 4 kuličky, bobkový list 1 ks, uvařené brambory 4 ks, nasekaný čerstvý kopr 1/2 hrnku, smetana na vaření 500 ml, zeleninový nebo kuřecí vývar cca 200 ml, vejce 4 ks, kopr na ozdobení

Příprava

Koprovka je u nás doma TOP jídlo. Ať je to omáčka nebo polévka. Vlastně vůbec je u nás kopr hodně oblíbený. V kombinaci s lososem třeba. Ale koprovka je koprovka. Manžel ji zbožňuje, stejně jako omáčku. Jeho maminka patří mezi ty, kteří koprovku (ať je to omáčka nebo polévka) nemají rádi. Proto ji většinou ani nevařila doma. A já jsem za hvězdu pokaždé, když koprovku připravímHurá.

Klasika, kterou známe už z dob našeho dětství, vám zachutná i teď. Nebo ne? Protože stejně jako koprová omáčka, má i polévka své odpůrce a milovníky. Její příprava je snadná a já vám na ni dnes přináším recept. Přesně tak, jak ji dělám já…

Polévku dělám většinou s vajíčkem a bramborami, takže na takovou je dnešní recept. Máme ji rádi celkem hustou a pěkně krémovou, smetanovou.

V hrnci rozpustíme máslo, na kterém osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli. Nenechejte ji ztmavnout, pouze zesklovatět. Zaprašte hladkou moukou a zalijte smetanou. Přidejte asi 200 ml vývaru, později můžete podle potřeby přidat i více. Do polévky dejte koření. Já ho zavážu do kousku obvazu, abych ho nemusela z polévky složitě lovit. Vařte půl hodiny, občas promíchejte.

Přidejte nasekaný kopr, brambory nakrájené na malé kostičky a 2 vejce, nakrájená na hrubší kousky. Zbylá dvě vejce si nechejte na ozdobu. Polévku ještě pět minut lehce prohřejte.

Podávejte ozdobené koprem a vejci.

Dobrou chuť přeje Elly.

2016-05-18 Polévky

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlapolévky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
polévky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI