Pestrá zeleninová polévka zpět

Ingredience:
středně velká červená cibule1 ksčesnek3 stroužkystředně velká mrkev1 ks
celer1/4 ksčerstvá ervená kapie1/2 ksmalá cherry rajčátka10 ks
červené fazole ve vlastním nálevu1 plechovkaloupaná rajčata1 plechovkakvěták1/4 ks
sůl dle chutipepř špetkalibeček špetka
tymián špetkacitronová šťáva dle chutiolivový olej2 lžcíe
středně velká červená cibule 1 ks, česnek 3 stroužky, středně velká mrkev 1 ks, celer 1/4 ks, čerstvá ervená kapie 1/2 ks, malá cherry rajčátka 10 ks, červené fazole ve vlastním nálevu 1 plechovka, loupaná rajčata 1 plechovka, květák 1/4 ks, sůl dle chuti, pepř špetka, libeček špetka, tymián špetka, citronová šťáva dle chuti, olivový olej 2 lžcíe

Příprava

V zimních měsících u nás vedou polévky, které zasytí a dodají energii. Nemusí v nich zrovna stát lžíce, ale musí být plné zdravé zeleniny a být lahodné chuti. A to tahle polévka rozhodně splňuje.

Pro přípravu této polévky si připravíme dva hrnce. Do jednoho nalijeme vodu, osolíme ji a dáme do ní na malé růžičky natrhaný květák, který uvaříme doměkka.
V druhém hrnci paralelně restujeme na dvou lžících olivového oleje na malé kostičky nakrájenou cibuli, na plátky nakrájený česnek, na kolečka nakrájenou mrkev, celer a kapii, vše dozlatova, k této zelenině přihodíme 10 malých cherry rajčátek, ještě chviličku restujeme, přidáme sůl, pepř a veškeré další koření dle chuti. Pak přilijeme plechovku na malé kousky pokrájených loupaných rajčat a plechovku červených fazolí ve vlastním nálevu. Vedle v hrnci se nám vaří květák, který už je téměř uvařený a část květákového vývaru přilijeme do polévky. Polévku ochutnáme a dochutíme dle vlastní chuti solí, pokud je to nutné. Zcela ke konci polévku zakápneme citronovou šťávou a k ostatní zelenině přidáme již doměkka uvařené růžičky květáku. Hotovou polévku můžeme ozdobit zakysanou smetanou, bílým jogurtem a krutonky připravenými z pečiva dle chuti. 

2016-02-05 Polévky

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlapolévky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
polévky
Druh přípravyvaření
Příležitostzima
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI