Polévka z bílého chřestu zpět

Ingredience:
*zeleninový vývar1 lČeské Ghíčko Bio dle potřebymalá šalotka3 ks
bílý chřest200 gžloutek2 ksrýžová smetana Soyatoo150 g
muškátový oříšek dle chuti
*zeleninový vývar 1 l, České Ghíčko Bio dle potřeby, malá šalotka 3 ks, bílý chřest 200 g, žloutek 2 ks, rýžová smetana Soyatoo 150 g, muškátový oříšek dle chuti

Příprava

Na polévku z bílého z chřestu jsem měla již delší dobu velkou chuť a musím říct, že tato je tedy velmi povedená a už se těším, až si ji znovu zopakujeme. Původně měla být ze zeleného chřestu, ale strejda si mě dle jeho slov zkusil vyzkoušet a udělal mi drobné úpravy v mé objednávce. Místo zeleného chřestu přivezl bílý a přivezl pár dalších perliček, abych se dle jeho slov nenudila, takže no počkej.

Když jsem bílý chřest viděla, polila mě horkost při představě s jeho loupáním, zkusila jsem svojí oblíbenou škrabku a chvála bohu to zvládla bez problémů a chřest byl oloupán během pár vteřin a já už se nemohla dočkat velkého finále.

Na Ghí jsem orestovala 3 malé šalotky, zalila zeleninovým vývarem, přidala oloupaný, rozkrájený bílý chřest, chřest jsem vařila 5 minut, mezitím jsem si rokvrdlala 2 žloutky s rýžovou smetanou soyaoo a po 5 minutách jsem polévku rozmixovala tyčovým mixérem, všlehala směs žloutků se smetanou, povařila za stálého míchání, ochutila jsem muškátovým oříškem. Můžeme přidat i pepř.

2016-04-25 Polévky

Poznámka

*Zeleninový vývar - mrkev, petržel, řapíkatý celer - rozmixovat a použít do polévky. Inspirovala jsem se na webu fresh.iprima.cz.

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlapolévky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
polévky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI