Vlašský salát Retro (podle ČSN z roku 1976) zpět

Ingredience:
salátové brambory typ A vařené ve slupce (vychladlé)500 gsalám junior nebo šunkový vcelku240 gkyselá okurka100 g
sterilovaný hrášek20 gvařený celer40 gvařená mrkev60 g
Dále smíchat:
majonéza200 gplnotučná hořčice20 gworcester5 g
ocet (dle chuti)15 gcukr10 gsůl (dle chuti)10 g
mletý černý pepř0,5 g
salátové brambory typ A vařené ve slupce (vychladlé) 500 g, salám junior nebo šunkový vcelku 240 g, kyselá okurka 100 g, sterilovaný hrášek 20 g, vařený celer 40 g, vařená mrkev 60 g, majonéza 200 g, plnotučná hořčice 20 g, worcester 5 g, ocet (dle chuti) 15 g, cukr 10 g, sůl (dle chuti) 10 g, mletý černý pepř 0,5 g

Příprava

Můj manžel miluje vlašák. Vzhledem k tomu, že já odmítám tyhle průmyslové saláty kupovat, řeší to tak, že si ho kupuje sám. Musím vám říct, že ta chuť je pro mě otřesná. Místo majonézy se tam táhne nějaký hustý šlem, který je plný zahušťovadel, éček, stabilizátorů a všeho možného dalšího a chuťově to prostě s klasickým vlašákem, který jsme kdysi vyjídali rohlíkem z papíru, nemá nic společného. Jojo, já už něco pamatuju. A i to, že kdo na to měl, dal si k tomu ještě teplou sekanou.

Takže jsem zapátrala v receptech ČSN pro studenou kuchyni z roku 1976 a připravila jsem ho přesně podle jejich gramáží a surovin. Musím říct, že ta chuť je skvělá, hlavně se držte poměru brambor, salámu a zeleniny, je to opravdu znát.

Postup je samozřejmě velmi jednoduchý. Brambory, mrkev a celer nakrájejte na kostičky, salám na tenké nudličky, okurky na drobno. V míse smíchejte majonézu, hořčici, worcestr, část octa, cukr, pepř a trochu osolte. Důkladně promíchejte. Vložte pokrájenou zeleninu a sterilovaný hrášek. Vše důkladně spojte se zálivkou. Ochutnejte, případně dochuťte a nechte uležet v lednici. Před podáváním ještě promíchejte.

2019-08-20 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI