Články
Jahody

Na přelomu května a června je vždycky čas jahod. U nás doma to znamená pobrat všechny volné nádoby a vyrazit do Šakvic k Jakubčíkům na samosběr. Stejně jako asi půlka našeho okresu. Začli včera a dneska po poledni už jsme při odjezdu míjeli pořádnou zástavu aut podél pole. 

7.8.2015 Vendula Svobodová z blogu Koncept DoGa více info
O košer vínu

Pojem košer souvisí s celým životem Židů. Nelze jej vztáhnout pouze na výrobu košer vína. Pro člověka žijícího v materiálním světě popírajícím existenci Boha je velmi obtížné pochopit, co košer znamená. Nejde o technologii, přesný postup, jak se co má nebo nemá dělat, nýbrž o celý způsob života, který je odlišný od života lidí, kteří nepocházejí ze židovského prostředí. 

5.8.2015 České vinařství Chrámce více info
Moje rodinná kuchařka od Kerryann Dunlop z produkce Jamie Oliver´s Food Tube

Tato kniha se ke mně dostala ještě před uvedením na trh z nakladatelství MLD Publishing s.r.o., které se věnuje tvorbě a propagaci knih a aktivit Jamieho Olivera a byla jsem požádána o sepsání pár vět k této krásné knize.

20.5.2015 Andrea Motlíková z blogu V kuchyni vždy otevřeno více info
Zeleninové bedýnky z Farmy Ráječek

Pro velký zájem jsme v letošním roce rozšířili sortiment o bylinky, svazkovou cibulku, špenát, kopr a další.

29.4.2015 Farma Ráječek více info
Zajímavosti palestinské kuchyně v Izraeli

Jedno přísloví říká: Chceš-li poznat národ, nakoukni pod pokličky....

16.10.2013 Aisha Khatib (Izrael) více info
Poslední dobou mi připadá, že všichni žijeme jen v instagramovém a facebookovém světě.

A je tu další z řady sympatických blogerek, které žijí (nejen) vařením. Míša, Mishka nebo chcete-li Šůša totiž vaří úžasné recepty, které rozhodně nenudí, lahodí oku, mají nejen vtip, ale i nápad. Možná, že i vy rádi kuchtíte, ale vlastní stránky o vaření zatím na internetu nemáte. Přečtěte si, který báječný film motivoval Míšu k tomu, aby si založila vlastní food blog.

25.3.2015 Michaela Šupáková z blogu Cooking with Šůša více info
Energii i dobrou náladu mi dodává smoothie a fanoušci mého blogu

Kateřina Kuranova je blogerka, které z tváře celý den (a možná ani ve spánku) nezmizí úsměv; která kolem sebe doslova šíří dobrou náladu. O tom se však můžete přesvědčit sami - třeba na jejím blogu DIY Smooth cooking, který najdete i u nás na Pažitce. Kdykoliv si s Kačkou píšeme, létají internetem vtípky a smajlíci mají pohotovost. Byla by tedy škoda, kdybych si Katku nechávala jen pro sebe, a tak jsem se dnes rozhodla vám ji blíže představit v tomto (nejen smoothie) rozhovoru.

23.3.2015 Kateřina Kuranova z blogu Smooth cooking více info
Klíčení, zázrak přírody

Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, ušetřit a ještě si pochutnat, zkuste konzumaci čerstvě naklíčených semen, která si můžete jednoduše připravit v domácích podmínkách. Naklíčená semínka můžeme konzumovat samotná, nebo jako součást různých zeleninových salátů.

12.1.2015 Adéla Matulová - vegetariánka více info
SMOOTHIE - co to je a k čemu je dobré?

Smoothie je moje ranní závislost, teď už to tak opravdu mohu nazvat.

V minulosti jsem chodívala k výživové poradkyni a u té jsem se poprvé shledala s domácím smoothie. Vysvětlovala mi, že smoothie je výborná svačinka nebo snídaně. Je to hustý drink, plný vitamínů, vlákniny a všeho dobrého pro zažívaní a pro dobré fungování těla.

6.1.2015 Kateřina Kuranova z blogu Smooth cooking více info
Novoroční předsevzetí : „zhubnout a dostat se do formy! – jak u něj vydržet??

S Novým rokem je spojována řada předsevzetí. Těmi nejčastějšími jsou přestat kouřit a ZHUBNOUT. Valná většina novoročních nadšenců však ve svém boji končí ještě dříve, než skončí zima.

5.1.2015 Martina Lancingerová z blogu Vařeniště více info
fonkovka

Název moštu vznikl přímo při vinobraní, když se náš syn Kuba snažil říct Frankovka.

12.12.2014 J. Stávek více info
Obecně o vánočním cukroví od Popelky

Většinou se neumím držet receptu. To už jsem si zvykla. Jedinou výjimkou je vaření a pečení z babiččiny kuchařky, kde se ho držím zuby nehty. Zkrátka proto, že mě zajímá, jak tyhle staré dobré recepty fungují. 

11.12.2014 Pavlína Popelková z blogu Tady je Popelčino více info
zpět na home stranu
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI