Články
Nový člen rodiny: CELIAKIE

Narodil se nám syn, který měl krvácení do mozku a hydrocefalus. Šest týdnů na oddělení JIP, operace a čekání co bude. Celiakie byla oproti tomuto zážitku procházka růžovou zahradou!

10.2.2015 více info
Kašulčin Švihýc - nejen o histaminové intoleranci

Můj příběh...
V podstatě od malička jsem bojovala s nějakou chorobou, zlé bakterie mě obléhaly zřejmě na každém kroku a nedalo se tomu moc zabránit. Má lékařská karta dnes vyděsí každého lékaře na první pohled, úctihodná tloušťka předem říká, že nebudu jednoduchý pacient.

9.2.2015 Kateřina Váňová z blogu Histaminová Kašulka více info
Byla jsem slabá i na to dojít si do koupelny, říká vyléčená anorektička

Má kamarádka je krásná čtyřiadvacetiletá bruneta. Má ideální postavu a přirozené sebevědomí. Ale dřív tomu tak nebývalo. Na základní škole si prošla peklem zvaným anorexie. O tom, jaké to bylo a čím vším musela projít, si se mnou nedávno povídala.

7.1.2015 více info
Historie farmy BioVavřinec

Známá historie rodu hospodařícího v Okrouhlici č.p.1 sahá několik staletí zpět.

4.12.2014 BioVavřinec více info
Co vše nabízí Biofarma Sasov?

Farma tvoří uzavřenou jednotku, tj. všechny pozemky a všechna zvířata jsou v režimu ekologického zemědělství.

21.11.2014 Biofarma Sasov více info
Historie Jelínkovy vily

Hotelnictví a pivovarnictví má ve Velkém Meziříčí staletou tradici, ale na Malé Stránce hotel ani pivovar do těchto časů nikdy nestál.

11.9.2014 Jelínkova vila - Velké Meziříčí více info
Ing. Jan Stávek, Ph.D.

Vzhledem k tomu, že byla pro Jana práce ve vinici a ve sklepě za mlada příliš všední, nevydal se po absolvování Gymnázia v Hustopečích hned na studium Vinařství. 

13.8.2014 J. Stávek více info
Pivovarský slovník

I neznalý se díky tomuto pivovarskému slovníku vyzná....

3.7.2014 Černý orel více info
Postup výroby dalešického piva

Uvaření jedné várky trvá v dalešickém pivovaru 10-12 hodin a sestává se ze šrotování, vystírky, rmutování, scezování a chmelovaru. Vaříme parou, klasickým dvourmutovým způsobem. Zároveň dbáme na maximální čistotu surovin i nádob. Výsledkem várky je mladina.

27.6.2014 Dalešický pivovar více info
Jak vaříme pivo

„Jest tudíž pivo nápoj z vody, zrní obilného a květu chmele vrbovitého, svařením uměle sdělaný a řádně vykvašený, aby opět lidské tělo z přirozené vlhkosti ustavičným vypařováním strávené, prospěšným zavlažováním okřálo a znovu oživlo, a kterýž konečně přirozeností svou dobře slouží k uhašení žízně.“

Tadeáš Hájek z Hájku

26.6.2014 Radniční pivovar více info
Postup vaření piva

Základní surovinou při výrobě je slad - částečně naklíčené obilí (najčastěji ječmen, ale i pšenice...). Před samotným vařením se slad našrotuje ve šrotovníku ve správném poměru typů a množství, dle receptury a typu piva. V našem pivovaru šrotujeme, jako jedni z mála mini-pivovarů, rovnou do varny.

12.6.2014 Podklášterní pivovar Třebíč více info
Rozhovor s Jaroslavem Střechou z magazínu Štamgast&Gurmán

S šéfredaktorem a vydavatelem Jaroslavem Střechou jsem se poprvé setkala na autogramiádě Zdeňka Pohlreicha ve Zlíně. Při balení reklamních roll-upů jsme se zapovídali, pochválili si reklamy a zjistili jsme, že máme mnohé společné. Při druhé autogramiádě Dity P., jsme si již domluvili společnou schůzku, abychom u dobrého kafe probrali případnou budoucí spolupráci. Tak mě samozřejmě napadlo, že se rovnou vyptám, co vlastně tento magazín lidem v regionu nabízí.

24.4.2014 více info
zpět na home stranu
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI